Uithoorn, 22 januari 2014 – Van woensdag 22 januari tot en met zaterdag 1 februari vinden de Nationale Voorleesdagen plaats. In Bibliotheek Uithoorn verzorgde burgemeester Dagmar Oudshoorn-Tinga op 22 januari de aftrap, en gaf het goede voorbeeld door voor te lezen aan de peuters van Vuurvliegjes.
De burgemeester las voor uit het tot voorleesboek van het jaar 2014 verkozen boek KRRRR…okodil van auteur en illustrator Catherine Rayner. Met open mond luisterden de kinderen naar de burgemeester. Na het voorlezen zongen de peuters een liedje en gingen ze in de bibliotheek op zoek naar kleine vriendjes (vingerpoppetjes) voor krokodil. Daarna maakten ze nog een kleurplaat en als afsluiting luisterden ze naar een verhaal van een ander ondeugend dier, namelijk Dikkie Dik.
Dagmar Oudshoorn vond het erg leuk om voor te lezen aan de peuters en onderschrijft het belang van voorlezen. Kinderen kunnen elke woensdagmiddag naar de bibliotheek komen om voorgelezen te worden. Zo ontdekken ze langzaam maar zeker wat de bibliotheek allemaal te bieden heeft. Voor het geld hoeven ze het niet te laten: het jeugdabonnement van de bibliotheek is tot 15 jaar gratis.
Het doel van De Nationale Voorleesdagen is het voorlezen aan kinderen, die zelf nog niet kunnen lezen, te bevorderen en is ook dé gelegenheid om te ontdekken dat de bibliotheek ouders van jonge kinderen veel te bieden heeft. Voor meer informatie kijkt u op de website van de bibliotheek www.debibliotheekamstelland.nl
![](/images/news/detail/voorlezen-uithoorn-2014.jpg)