De morgendienst in de Ontmoetingskerk was geheel gericht op fairtrade, eerlijk delen en rechtvaardigheid. Door voorbeelden uit Indonesië liet dominee Gerda Jongsma tijdens de dienst iedereen al nadenken over wat eerlijke handel inhoudt. Fairtrade is niet eenvoudig af te bakenen, zo bleek uit de voorbeelden. Maar we kunnen wel oog, oor en hart hebben voor de medemens. Daarom heeft de gemeenschap van de Ontmoetingskerk besloten fairtrade te worden.
Na de dienst werd het bord FAIRTRADE KERK overhandigd aan de kerkrentmeester Annelies van Ankeren. Ria Waal van de stuurgroep millenniumgemeente wees erop dat van de millenniumdoelen Fairtrade wel de meest afgebakende en haalbare is. Sinds 2013, toen De Ronde Venen Fairtrade Gemeente werd, zijn er steeds meer bedrijven en organisaties fairtrade geworden. De stuurgroepleden worden daar blij van en het motiveert hen om door te gaan. Het belang dat de gemeente aan fairtrade hecht werd benadrukt door de aanwezigheid van wethouder Anco Goldhoorn.
Na afloop van de feestelijke overhandiging was er heerlijke fairtrade koffie met fairtrade koek.
In de Ontmoetingskerk worden vanaf nu uitsluitend fairtrade producten gebruikt, ook door andere gebruikers van de zalen in bijgebouw De Schakel. Het bord FAIRTRADE KERK komt dan ook daar te hangen.
![](/images/news/detail/img-6802-x-crop-2x3_1470050679.jpg)