001 - MDR Dorp
Gemeente Uithoorn biedt gratis zonnebrandcrème

Gemeente Uithoorn biedt gratis zonnebrandcrème


Geplaatst op: 29 mei 2025

Nu de lente volop bezig is en de zomer eraan komt, heeft de gemeente Uithoorn vier zonnebrandpalen geplaatst. Bewoners en bezoekers kunnen hier gratis zonnebrandcrème gebruiken. Via een QR-code op de paal kunnen zij bovendien zien hoe sterk de zonkracht is en welk smeeradvies op dat moment geldt. 

Wethouder José de Robles was 22 mei bij de ingebruikname van de eerste paal in het Legmeerbos. Hij legt uit waarom de gemeente de vier zonnebrandpalen plaatst: “Uit onderzoek van het KWF blijkt dat 1 op de 5 Nederlanders huidkanker krijgt. Schrikbarend!”

Kinderhuid extra kwetsbaar

Ook voor onze kinderen is bescherming van groot belang. De Robles: ”Het KWF-onderzoek laat zien dat een kinderhuid extra kwetsbaar is voor de zon. Als je in je jeugd vaak verbrandt, heb je later meer kans op huidkanker. Naast bescherming bieden, willen we met de palen mensen ook bewust maken van de risico’s”. Zodat iedereen geniet van de zon, maar zich wel beschermt. 

PFAS-vrij

De palen zijn geleverd door Smeerkees. Bas Assink van Smeerkees: Onze zonnebrandcrème, voor je gezicht en voor je lijf, bevat biologische ingrediënten en is volledig PFAS-vrij. Op de palen zitten tijdssloten, waardoor deze na zonsondergang automatisch uitschakelen. We monitoren op afstand het gebruik en de voorraad crème. Zo kunnen wij de palen tijdig vullen en onderhouden. Met de zonnebrandpalen zorgen we ook in Uithoorn voor een zonveilige omgeving. Daar zijn we trots op!”

4 locaties

De zonnebrandpalen zijn te vinden op 4 locaties in gemeente Uithoorn: het Legmeerbos, bij de kade aan het Marktplein, voor de ingang van Sportpark Randhoorn en op het sportpark van KDO. In het najaar bekijkt de gemeente hoeveel ze zijn gebruikt. Daarna wordt besloten of ze in ook 2026 worden geplaatst.

 


Bron: Ingezonden stukken

Dit bericht delen via:
Opties:

Inschrijven nieuwsbrief


Alle velden zijn verplicht

Je gegevens:

Gemeente Uithoorn biedt gratis zonnebrandcrème

Nu de lente volop bezig is en de zomer eraan komt, heeft de gemeente Uithoorn vier zonnebrandpalen geplaatst. Bewoners en bezoekers kunnen hier gratis zonnebrandcrème gebruiken. Via een QR-code op de paal kunnen zij bovendien zien hoe sterk de zonkracht is en welk smeeradvies op dat moment geldt.  Wethouder José … Lees meer »


Alle velden zijn verplicht

Enkele gegevens ontbreken of zijn onjuist.

Het formulier kan nog niet verwerkt worden, omdat het nog niet helemaal (correct) is ingevuld.

Je gegevens:
Gegevens van de ontvanger: