001 -Family
Gemeenteraad in gesprek met inwoners De Kwakel

Gemeenteraad in gesprek met inwoners De Kwakel


Geplaatst op: 27 september 2025

Onder het motto ‘Praat met de Raad’ zijn raadsleden afgelopen zaterdag met inwoners in gesprek gegaan in De Kwakel.

Voor de gemeenteraad is het belangrijk te weten wat er leeft in ons dorp. De raad heeft de inwoners daarom actief opgezocht om met hen in gesprek te gaan. Om te horen waar de inwoners tevreden over zijn en wat hun zorgen en aandachtspunten zijn.

Inwoners vertellen aan de raadsleden dat het fijn wonen is in De Kwakel. Er is sociale controle en verbinding en het verenigingsleven is goed. Inwoners merken wel op dat dit verandert: nieuwe bewoners van buiten De Kwakel (uit Amsterdam en omgeving, maar ook expats) doen niet altijd mee. Ook is een sociale functie weggevallen met de sluiting van de supermarkt. Dat wordt als een gemis ervaren.

Uit de gesprekken komt regelmatig naar voren dat er een grote behoefte is aan nieuwe woningen voor jongeren en alleenstaande ouderen uit De Kwakel zelf. Het zou mooi zijn als er meer ruimte komt voor particuliere initiatieven. 

Wat vaker naar voren komt in de gesprekken is dat de nieuwe bestrating in het centrum van De Kwakel en de metalen bevestigingspunten voor de mobiele muziektent zorgen voor struikelpartijen. Inwoners geven aan dat er te hard  wordt gereden in het dorp en dat de bocht bij de kerk te krap en te onoverzichtelijk is.

Andere gespreksonderwerpen waren onder andere Schiphol, het Cindu-gebouw en de overlast van de bootjes in de Amstel tussen Uithoorn en Vrouwenakker. Ook Thamerdal, de Wilhelminakade, de leegstand op het Amstelplein en in de Dorpsstraat, het afvalbeleid en de evenementenlocatie kwamen ter sprake.

De gesprekken werden door de raadsleden en de inwoners als positief ervaren. 

 


Bron: Ingezonden stukken

Dit bericht delen via:
Opties:

Inschrijven nieuwsbrief


Alle velden zijn verplicht

Je gegevens:

Gemeenteraad in gesprek met inwoners De Kwakel

Onder het motto ‘Praat met de Raad’ zijn raadsleden afgelopen zaterdag met inwoners in gesprek gegaan in De Kwakel. Voor de gemeenteraad is het belangrijk te weten wat er leeft in ons dorp. De raad heeft de inwoners daarom actief opgezocht om met hen in gesprek te gaan. Om te … Lees meer »


Alle velden zijn verplicht

Enkele gegevens ontbreken of zijn onjuist.

Het formulier kan nog niet verwerkt worden, omdat het nog niet helemaal (correct) is ingevuld.

Je gegevens:
Gegevens van de ontvanger: