Alle voorbereidingen zijn vrijwel afgerond, de wedstrijdcommissie van AKU is er helemaal klaar voor om de meer dan 1600 te verwachten lopers in Uithoorn te verwelkomen voor Uithoorns Mooiste en een boeiende loop voor te schotelen op zondag 25 januari.
De organisatie is weer in de sterke handen van atletiekvereniging AKU en ook dit seizoen maakt de loop deel uit van het Zorg en Zekerheid Circuit. Het circuit is met de komst van Atletiekvereniging AVA uit Aalsmeer uitgebreid naar 10 wedstrijden die van november tot en met april worden gehouden. Bewegen staat hoog in het vaandel van verzekeraar Zorg en Zekerheid en zij maakt dit jaar voor de 30e keer het circuit mogelijk.
De eerste drie lopen hebben onder grote belangstelling inmiddels plaatsgevonden, de Zilveren Tufloop, de Westeinderloop en de Ter Specke Loop. De loop in Leiden van afgelopen zondag is helaas afgelast door de winterse omstandigheden, deze is verplaatst naar 22 februari.
Je kunt je voorbereiden op de loop in Uithoorn door zelf op fietspaden en langs de weg te trainen, je kunt ook bij AKU komen trainen waar je onder deskundige begeleiding en veilig, op de atletiekbaan aan je conditie kunt werken.
Deze maand zijn er 2 extra gratis trainingen voor die lopers die zich extra willen voorbereiden op een van de langere afstanden van Uithoorns Mooiste. De eerste gelegenheid is zondag 11 januari, aanvang 10.00u. op de atletiekbaan van AKU op sportpark de Randhoorn.
Programma
In vergelijking met andere jaren is het programma op een aantal punten aangepast. Zo zijn er deze editie zijn er bij de 1km GeZZinsloop 2 leeftijdscategorieën, een run voor de jeugd t/m 8 jaar en een run voor de jeugd van 9 t/m 11 jaar.
De 5 km start nu later om 11.20u. zodat de deelnemers aan de 3 lange afstanden meer gespreid zijn en minder door elkaar heen lopen.
· 10.00u.: Vooges Brood&Banket 1 kilometer Specials G-Run
· 10.15u.: AH Jos van den Berg 1 kilometer GeZZinsloop jeugd 9 t/m 11 jaar
· 10.30u.: AH Jos van den Berg 1 kilometer GeZZinsloop jeugd t/m 8 jaar
· 11.00u.: Geostick 10 kilometer
· 11.00u.: Takii 10 Engelse mijlen
· 11.20u.: van Schie 5 kilometer vanaf 12 jaar
Voorinschrijven is mogelijk en kan t/m 24 januari via www.inschrijven.nl.

