De korfballers van VZOD 1 hebben zaterdag in een enerverende thuiswedstrijd net aan het kortste eind getrokken tegen Dijkvogels 1 uit Maasdijk. In een duel waarin beide ploegen lange tijd stuivertje wisselden, trokken de bezoekers uiteindelijk met 13-14 aan het langste eind.
VZOD begon sterk aan de wedstrijd en pakte via Bram Volmuller al snel de leiding. In de eerste helft liet de ploeg goed spel zien en werd er met veel energie verdedigd. Doelpunten van onder anderen een sterk spelende Kim van der Hoorn, Thymo Sok, Joëlle Heil, Thyra Sok en opnieuw Volmuller zorgden ervoor dat VZOD halverwege een mooie voorsprong op het bord had staan. Bij rust keek VZOD tegen een comfortabele 9-6 voorsprong aan.
Na rust kwam Dijkvogels echter sterker uit de kleedkamer en wist het tempo op te voeren. De bezoekers kwamen langszij, maar VZOD bleef vechten en knokte zich opnieuw op voorsprong dankzij scores van Heil, Jeffrey Kunst en tweemaal door de sterk ingevallen Bas Piet. Met nog enkele minuten te spelen stond het 13-11 en leek VZOD op weg naar een knappe overwinning.
In de slotfase sloeg Dijkvogels alsnog toe. Door effectief afronden wisten zij de stand eerst gelijk te trekken en in de allerlaatste minuten zelfs de beslissende 13-14 te maken. Ondanks de teleurstelling kan VZOD terugkijken op een sterke teamprestatie en een wedstrijd waarin veel strijd en inzet is geleverd.
Volgende week krijgt VZOD 1 een nieuwe kans om de punten in Kudelstaart te houden. ESDO 1 uit Kockengen komt dan op bezoek en deze wedstrijd start om 15:45 uur in de Proosdijhal.

