Ronde Venen Belang wil provincie sommeren: geen windturbines bij Baambrugge
De provincie Utrecht blijft volharden. Er zullen en moeten windturbines komen aan de rand van onze gemeente, nabij Baambrugge. Als de plannen van de provincie worden uitgevoerd komen er windturbines met een tiphoogte van 240 meter hoog. In het verleden heeft de gemeente de omliggende gemeenten een brief gestuurd waarin werd gesteld dat de gemeente De Ronde Venen zich verzet tegen plaatsing van windturbines vlak over de gemeentegrens. Deze brief werd verstuurd mede op aandringen van Ronde Venen Belang. En nu moet volgens deze partij de provincie ook worden gesommeerd te stoppen met plannen tot plaatsing van de windturbines vlakbij Baambrugge in Stichtse Vecht.
Argumenten te over tegen plaatsing Ronde Venen Belang is steeds tegen de plaatsing van windturbines geweest, ook vlak over de gemeentegrens in aanpalende gemeenten. Zij heeft hier voldoende argumenten voor. Fractievoorzitter Erik de Haan: “Iedereen weet dat we allang voldoen aan de afspraken gemaakt in het Klimaatakkoord. Van de te realiseren 35 TWH in 2030 wordt er ruim 50 TWH gehaald. Er is dus geen enkele noodzaak voor de provincie om nog windturbines neer te zetten. De coalitiepartijen in de provincie zoals VVD en CDA roepen hier in onze gemeente wel tegen te zijn, maar in de provincie zijn zij grote pleitbezorgers om toch die monsters neer te zetten. Maar dat is niet de enige reden: Erik vervolgt: Nog steeds is er geen studie gedaan naar de schadelijke gevolgen die windturbines met hun laag frequent geluid hebben voor de gezondheid. Artsen uit het hele land bevestigen dat windturbines bij veel mensen slaapstoornissen, concentratieverlies en uiteindelijk hartproblemen veroorzaken. Bij kinderen is dit het ergst. Kinderen worden door deze problematiek gestoord in hun ontwikkeling, waar ze hun leven lang de gevolgen van ondervinden. Wat ons betreft dus geen windturbines, ook niet net over de gemeentegrens.”
Gemeente moet stelling nemen De gemeente moet volgens de fractievoorzitter van Ronde Venen Belang nu echt stelling nemen. Erik de Haan: “Nu kun je nog voorkomen dat ze geplaatst worden, maar dan moet je wel actie nemen. Daarom komen wij met een motie om als gemeente klip en klaar te maken dat wij als gemeente en als inwoners niet accepteren dat deze windturbines er komen en dat we als gemeente alle middelen, ook juridische, inzetten
om plaatsing te voorkomen.” De motie zal komende raadsvergadering worden ingediend. Erik:” Dan zullen we zien welke partijen er echt tegen zijn, niet alleen in verkiezingstijd, maar ook daarna”
