001 -Family
De Ronde Veense VVD: Abcoude verdient een middelbare school

De Ronde Veense VVD: Abcoude verdient een middelbare school


Geplaatst op: 17 februari 2026

Abcoude staat aan de vooravond van een belangrijke stap: een eigen middelbare school. VVD-commissielid en kandidaat Judith Zuijderhoudt-Damen (plek 4) bracht een bezoek aan Joost Kamstra, Abcoudenaar, vader van drie jonge kinderen en initiatiefnemer van het Gein & Angstel Lyceum. Een initiatief dat volgens zowel ouders als de VVD perfect past bij een groeiend en kinderrijk Abcoude.

Het Gein & Angstel Lyceum is een initiatief van vier ouders, verenigd in Stichting VO Abcoude. Alle stukken zijn inmiddels ingediend bij het ministerie van OCW. Uitsluitsel wordt vóór 1 juni verwacht. Als het besluit positief is, kan de school binnen anderhalf jaar van start.

Initiatiefnemer Kamstra: “Wat mij opviel bij het opstellen van de stukken, is dat ouderverklaringen officieel alleen kunnen worden afgelegd voor kinderen van 10, 11 en 12 jaar. Voor jongere kinderen, die bij opening juist meer in de doelgroep vallen, kan dat niet. Tegelijkertijd maken veel gezinnen hun keuzeproces al vanaf groep 7, waardoor deze oudere groep tegen de opening vaak al ergens anders instroomt. Toch tellen juist deze verklaringen verplicht mee. Het zou ontzettend zonde zijn als een initiatief als dit vastloopt op onnodig beperkende regelgeving.”

Veel steun voor het initiatief

Dat het initiatief leeft, blijkt uit de brede steun in het dorp. 924 mensen spraken hun steun uit. Daarnaast blijkt uit een recente ouderenquête dat een grote meerderheid van de ouders positief staat tegenover een middelbare school in Abcoude. Veel ouders geven aan hun kind daadwerkelijk te willen inschrijven, mits de kwaliteit goed is. Ook reistijd speelt een grote rol: ouders vinden het belangrijk dat hun kinderen dichtbij en veilig naar school kunnen. Het Gein & Angstel Lyceum richt zich niet alleen op Abcoude, maar ook op Zuid-Gein, Reigersbos, Baambrugge, Vinkeveen en omliggende dorpen zoals Loenersloot, Nigtevecht en Vreeland.

Veilig en dichtbij

VVD-commissielid Zuijderhoudt-Damen vertelt dat het voor veel ouders niet alleen gaat om reistijd, maar ook om veiligheid. “Kinderen die nu dagelijks richting Amsterdam moeten fietsen, doen dat soms in het donker of langs drukke wegen. Een middelbare school in Abcoude betekent: minder reistijd, meer veiligheid en meer rust voor gezinnen.”

Een middelbare school in Abcoude draagt bij aan saamhorigheid. Kinderen groeien samen op in hun eigen gemeenschap, met klasgenoten uit het eigen dorp en de directe omgeving. Er is inmiddels interesse vanuit bestaande scholengemeenschappen om het initiatief te helpen realiseren. Alle risico’s zijn zorgvuldig in kaart gebracht. Abcoude groeit daarnaast richting de 9.500 inwoners. Met de woningbouw op de BON-gronden wordt ook een verdere toestroom van jonge gezinnen verwacht.

Het Gein & Angstel Lyceum past binnen het verkiezingsprogramma van De Ronde Veense VVD. Ruimte voor lokaal initiatief, vertrouwen in ouders en professionals en minder onnodige regels. De VVD steunt daarom het initiatief voor een middelbare school in Abcoude.


Laatst bewerkt op: 16 februari 2026 15:57

Dit bericht delen via:
Opties:

Inschrijven nieuwsbrief


Alle velden zijn verplicht

Je gegevens:

De Ronde Veense VVD: Abcoude verdient een middelbare school

Abcoude staat aan de vooravond van een belangrijke stap: een eigen middelbare school. VVD-commissielid en kandidaat Judith Zuijderhoudt-Damen (plek 4) bracht een bezoek aan Joost Kamstra, Abcoudenaar, vader van drie jonge kinderen en initiatiefnemer van het Gein & Angstel Lyceum. Een initiatief dat volgens zowel ouders als de VVD perfect … Lees meer »


Alle velden zijn verplicht

Enkele gegevens ontbreken of zijn onjuist.

Het formulier kan nog niet verwerkt worden, omdat het nog niet helemaal (correct) is ingevuld.

Je gegevens:
Gegevens van de ontvanger: