De zoektocht naar de gouden mandarijn, georganiseerd door ChristenUnie-SGP De Ronde Venen, heeft afgelopen zaterdag enthousiaste speurders op de been gebracht.
Als vrolijke bijdrage aan de verkiezingscampagne had de partij op zaterdag 7 maart in alle acht kernen van De Ronde Venen een gouden mandarijn verstopt. Voor de vinders lag een cadeaubon klaar, te besteden bij een groente- en fruithandel in de buurt.
Al voor het middaguur kwamen de eerste reacties binnen en aan het eind van de dag hadden zich voor zeven van de acht mandarijnen vinders gemeld. De reacties waren stuk voor stuk positief. Zo vond Nova de mandarijn bij de kantine van HSV’69 in De Hoef, ontdekte Lara er één op een speelplaatsje in Amstelhoek tijdens een kinderfeestje, en trof Nellianne er één aan bij de statiegeldautomaat in winkelcentrum Zuiderwaard.
Cora vond een gouden mandarijn bij een plantenbak in winkelcentrum Wilnis, en Samantha uit Amsterdam bij de boerderijautomaat in Waverveen.
Een bijzondere verrassing kwam van Age uit Baambrugge. Zijn moeder had het krantenartikel over de actie voor hem uitgeknipt, en al vroeg in de ochtend vond hij een gouden mandarijn bij buurtsuper Henks in Baambrugge. Later die ochtend, toen hij met zijn zusje meeging naar de sporthal in Abcoude, vond hij daar tot zijn grote vreugde een tweede gouden mandarijn.
Resteert het mysterie van de achtste gouden mandarijn. Deze lijkt te zijn opgepikt in het centrum van Mijdrecht (Raadhuisplein), maar een vinder heeft zich nog niet gemeld.
Op zaterdag 14 maart trekt ChristenUnie-SGP de gemeente in om echte, oranje mandarijnen uit te delen. Iedereen wordt uitgenodigd kennis te maken en een mandarijn te scoren: “Met een mandarijn ben je blijer dan met alleen een flyer!”

