001 - Banenmarkt Gemeente

Oproep om btw-verhoging op bloemen tegen te houden in belang van Aalsmeer


Geplaatst op: 9 maart 2026

CDA Aalsmeer-Kudelstaart roept het gemeentebestuur op zich uit te spreken tegen een mogelijke verhoging van het btw-tarief op bloemen en planten. De partij heeft hierover een brief gestuurd aan het college van burgemeester en wethouders. Volgens het CDA raakt een dergelijke maatregel niet alleen consumenten, maar ook de positie van Aalsmeer als internationaal centrum van de bloemen- en plantenhandel.

In Den Haag wordt gesproken over een verhoging van het btw-tarief op sierteeltproducten van 9 naar 21 procent. Volgens het CDA kan dat grote gevolgen hebben voor de sector en voor de regio Aalsmeer, waar veel bedrijven direct of indirect afhankelijk zijn van de sierteelt.

“Voor Aalsmeer raakt dit de hele keten: van kweker tot handel en logistiek,” zegt fractievoorzitter Dirk van Willegen. “Juist daarom vinden wij dat onze gemeente zich hier duidelijk over moet uitspreken richting Den Haag.”

Volgens het CDA gaat het niet alleen om de sector zelf. In Aalsmeer werken veel inwoners in of rond de sierteelt, direct bij kwekers en handelsbedrijven of indirect in transport, logistiek en dienstverlening. Een verslechtering van de internationale positie van de sector kan daardoor ook gevolgen hebben voor werkgelegenheid en de lokale economie.

Daarnaast wijst de partij op een ander effect. Duurdere bloemen en planten kunnen ook de vergroening van de leefomgeving afremmen. “Bloemen en planten zijn geen luxeproduct, maar dragen bij aan een groene en prettige leefomgeving,” aldus het CDA.

Aalsmeer is met Royal FloraHolland en honderden sierteeltbedrijven wereldwijd een belangrijk centrum van de bloemenhandel. Volgens het CDA is het daarom logisch dat juist Aalsmeer zich laat horen in dit debat.

“Als lokale CDA-afdeling komen wij op voor de belangen van Aalsmeer,” zegt Van Willegen. “Als landelijke plannen onze regio raken, vinden wij het logisch om dat ook onder de aandacht te brengen in Den Haag.”

De CDA-fractie vraagt het college om zich samen met andere sierteeltgemeenten uit te spreken tegen de voorgestelde btw-verhoging en zich richting Den Haag in te zetten voor behoud van het lage btw-tarief.

Dit bericht delen via:
Opties:

Inschrijven nieuwsbrief


Alle velden zijn verplicht

Je gegevens:

Oproep om btw-verhoging op bloemen tegen te houden in belang van Aalsmeer

CDA Aalsmeer-Kudelstaart roept het gemeentebestuur op zich uit te spreken tegen een mogelijke verhoging van het btw-tarief op bloemen en planten. De partij heeft hierover een brief gestuurd aan het college van burgemeester en wethouders. Volgens het CDA raakt een dergelijke maatregel niet alleen consumenten, maar ook de positie van … Lees meer »


Alle velden zijn verplicht

Enkele gegevens ontbreken of zijn onjuist.

Het formulier kan nog niet verwerkt worden, omdat het nog niet helemaal (correct) is ingevuld.

Je gegevens:
Gegevens van de ontvanger: