Op zaterdag 9 en zondag 10 mei meert Optimist on Tour aan in Aalsmeer. Tijdens dit gratis watersportevenement maken kinderen tot en met 12 jaar kennis met zeilen, kanovaren en suppen op het water.
Optimist on Tour is een initiatief van het Watersportverbond en partner Allianz en reist jaarlijks door heel Nederland. De editie in Aalsmeer is een verenigingseditie, georganiseerd bij Watersportvereniging Schiphol, waarbij lokale watersportliefhebbers de kans krijgen om onder begeleiding van gecertificeerde instructeurs voor het eerst het water op te gaan.
Meedoen is eenvoudig: kinderen hebben alleen zwemdiploma A nodig en toestemming van een ouder of verzorger. Inschrijven kan vooraf via optimistontour.nl.
Meer dan 160.000 kinderen gingen Optimist on Tour al voor. Wie weet staat de volgende generatie Aalsmeerse watersporters dit weekend aan de start.
Praktische informatie Datum: zaterdag 9 en zondag 10 mei 2026 Locatie: Watersportvereniging Schiphol, Uiterweg 263a, 1431 AT Aalsmeer Doelgroep: kinderen t/m 12 jaar met zwemdiploma A Kosten: gratis Inschrijven: optimistontour.nl.

