De ticketverkoop voor het nieuwe theaterseizoen '26-'27 is gestart. Het nieuwe theaterseizoen bevat maar liefst tien voorstellingen, elke maand één en in oktober zelfs twéé. En nu kan je ook betalen met je Groene Hart pas. Van alles komt langs: van cabaret tot muziek tot entertainment en toneel. De eerste voorstelling is op zaterdag 26 september in 't Oude Parochiehuis, Bozenhoven 152. Dan komen de makers van de Moedermonologen, Jennifer Evenhuis en Renate Reijnders met een try-out van 'Familiegeheimen', hun nieuwste productie.
Bizarre, prikkelende en vooral sappige verhalen over de meest uiteenlopende geheimen onder regie van Malou Gorter, bekend van Oogappels en De Joodse Raad. Geweldige actrices en topschrijvers als Claudia de Breij en Stella Bergsma maken van Familiegeheimen een dynamische en hilarische voorstelling die je niet mag missen! En de rest van het seizoen is net zo bijzonder. Kijk maar mee.
In oktober volgen twee voorstellingen: op 10 oktober komen De broers van Arkel met een try-out van hun nieuwe voorstelling 'Zeg maar U'. Jeroen en Martijn van Arkel zijn broers, theatermakers en finalisten van het Amsterdams Kleinkunst Festival 2025. Beiden studeerden aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht: Jeroen als acteur, Martijn als schrijver. In hun eerste avondvullende voorstelling bundelen ze hun krachten. Het levert een droogkomische voorstelling op vol absurditeit en onverwachte poëzie. Een zoektocht van twee totaal verschillende broers naar elkaar, het man-zijn, naar de beste sapcentrifuge en iets om in te geloven. Op 24 oktober volgen Jeffrey Schenk & Remedy. Dit vervolg op 'Mooie liedjes' waarmee de zanger vorig seizoen al scoorde bij het Mijdrechtse publiek, heet 'Legends - the greatest hits!' Hij treedt op met Wendy & Soraya van Remedy (bekend van o.a. The Voice of Holland).
CultuurHuis Mijdrecht is er trots op dat ze voor 21 november Ayoub hebben kunnen boeken. Ayoub Kharkhach neemt je mee op een troostrijke zoektocht naar zingeving, waarin meeslepende verhalen en prachtige liedjes worden afgewisseld met humor. Ayoub won met zijn debuutvoorstelling’En verbied de vogels om te fluiten’ in 2024 de AKF Sonneveldprijs en publieksprijs. En dit jaar won hij de Annie M.G. Schmidt-prijs met het lied ‘Handen van goud’. Een nummer over hoe een vader omgaat met de ziekte van zijn elfjarige zoon. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan het beste theaterlied.
Op vrijdag 11 december luiden we het jaar uit met Kerst met de Tiny Little Bigband met als lead zanger Franklin Brown. Hun repertoire bestaat uit klassieke jazznummers van o.a. Frank Sinatra, Dean Martin en Sammy Davis Jr. afgewisseld met sfeervolle ballads. De TinyLittleBigBand beheerst de juiste combinatie van repertoire, onberispelijke uitstraling en entertainment van het hoogste niveau. Om dan in het nieuwe jaar gevolgd te worden door
Ricky Koole, met haar cabaretvoorstelling 'Rare leeftijd' op 16 januari. Ricky speelde en zong in het theater bij verschillende (muziek)theatergezelschappen, zoals Toneelgroep Amsterdam, Bloody Mary en de Toneelmakerij. Ze was Rachel Hazes in de musical ‘Hij gelooft in mij.’ Speelde een hoofdrol in de speelfilm Sonny Boy en één van de hoofdrollen in de RTL 4-serie CMC. En ook op 13 februari wordt het lachen. Dan komt toneelgroep blondeBIZON met Ik begin bij jou (of wat doet die kangoeroe in mijn kamer?). De voorstelling gaat over een intense relatie tussen Moeder en Dochter. Een moeder die haar dochter maar niet los kan laten. Dochter die de zorg voor haar moeder niet meer opbrengt. Het publiek wordt op ludieke wijze ingewerkt als ‘zorgteam’. Een komische en ontroerende voorstelling – met muziek! – die geurt naar narcissen en HEMA-worst.
Dan volgt op 13 maart de band De Règâhs met Groeten uit Den Haag. Muzikaal gezien behoort de groep tot de top van Nederland. Ook de landelijke media hebben De Règâhs ontdekt. De combinatie van virtuoos gitaarspel, creatief taalgebruik en de alom geliefde Haagse humor vormen een onweerstaanbare mix. Het speelse gemak waarmee de uiterst complexe flamencomuziek en gipsy jazz worden neergezet, verraadt een grondige kennis en vaardigheid die menigeen versteld doet staan. Daarom is het theater bij uitstek de plek om De Règâhs te zien en te beluisteren.
'Daar zit je dan, met je testuitslag. Blijk je tot de slimste twee procent van de bevolking te behoren'. Op zaterdag 17 april gaat Bas Birker los. ‘Gezegend met een goed stel hersens’, heet dat dan. Maar is het niet eigenlijk vervloekt? Want wat heb je aan hersens als je er alleen maar mee kan terugkijken op al je domme acties? In zijn nieuwste comedyshow 'Twee procent' duikt Bas Birker in de wondere wereld onder zijn hersenpan.
En tenslotte is daar Igor de Kort met 'Meneer Altema blijft jong!' Een humoristisch programma op zondagmiddag 23 mei met liedjes, illusies en acrobatiek. De op leeftijd zijnde meneer Altema doet er alles voor om jong te blijven. Daarbij zijn zijn kleinkinderen zijn grote inspiratiebron. En natuurlijk moet hij, ondanks dat hij een rollator heeft, goed in beweging blijven. Om hem te helpen bij zijn oefeningen hebben de kleinkinderen voor zijn verjaardag op AliExpress een fitness apparaat gekocht, zodat hij ook thuis soepel kan blijven. Of dat goed uitpakt, zullen we zien.
Kortom: CultuurHuis Mijdrecht zorgt weer voor een geweldig theaterseizoen in '26-'27!
Een ticket kost tussen13,50 en 26 euro, inclusief consumptie: www.cultuurhuismijdrecht.nl

