Banenmarkt Gemeente
CSW wint eerste editie de De Ronde Venen Cup

CSW wint eerste editie de De Ronde Venen Cup


Geplaatst op: 23 augustus 2026

Na enkele spannende voorrondewedstrijden en een mede door de veelvuldig schijnende zon prachtige en drukbezochte finaledag is gastheer CSW er uiteindelijk vandoor gegaan met de Cup. Dit ging nog niet over een pad van rozen. Met name de ontmoeting met Hertha zorgde voor wat hoofdbrekens waardoor men lastiger dan gehoopt en misschien zelfs gevoelsmatig wel onverdiend de finale bereikte.

In die finale trof men Argon dat zich in de voorronde door een 3-1 overwinning op RKDES hiervoor plaatste. De wedstrijd start in een hoog tempo. Argon in een wat afwachtende rol en CSW in opdracht van de trainers als de jagende partij. Dit op tempo jagen is een speelwijze die veel wordt getraind omdat die met een seizoen in de 1e klasse voor de boeg zonder twijfel nodig zal zijn om überhaupt tot balbezit te komen. De tegenstander geen gelegenheid geven om op adem en dus tot een aanvalsopzet te komen. Het concept resulteert in de 13e minuut voor de 1-0. Het is uitgerekend de van Argon overgekomen Ritchie Zinga die met een "getrokken" schuiver van zo'n 18 meter doelman Sam de Haan kansloos laat. Na de goal nemen de Mijdrechtenaren iets mee initiatief, het dwingt CSW sluitpost Giovanni Santangelo in de 18e minuut tot een fraaie redding. In het restant van de eerste helft gaat het duel enigszins gelijk op. Feit is daarbij wel dat CSW met iets meer fortuin de voorsprong had kunnen uitbreiden. Het lukt De Sa, Spanjer en Emma's helaas voor de thuisploeg niet de hun geboden kansen te verzilveren. In de rust wisselen beide trainers enkele spelers, bij CSW maar liefst vijf. Want hoewel de bedenkers de De Ronde Venen Cup graag zien uitgroeien tot een gewilde prijs, heeft het toernooi natuurlijk voornamelijk een functie als voorbereiding op het nieuwe seizoen en krijgen zo veel mogelijk selectieleden en kans zich te bewijzen. Eén van de spelers die speeltijd is gegund is Dylan Bergkamp. De stylist heeft er slechts 5 minuten voor nodig om zijn trainers hiervoor te bedanken. De 2-0 is een loepzuiver afstandsschot na een fout op het Argon middenveld. Na het beslissend lijkende doelpunt heeft CSW een sterke periode en word de tegenstander met de muur tegen de rug gezet. Tot een derde goal leidt dit echter niet. Sterker nog, het is een opleving bij Argon die de aansluitingstreffer oplevert. Het is dan inmiddels de 70e minuut. In het restant van de wedstrijd gebeurt er niet heel veel meer. Beide teams hadden nog wel de kans op een goal, maar bij het laatste fluitsignaal wijst het scorebord de 2-1 aan, wat betekend dat de Wilnissers de beker in ontvangst mogen nemen. Voor de uitreiking van de enorme beker is wethouder van sport Amber Beijer naar Wilnis. Dank je we Amber. Zodra zij de beker heeft overhandigd aan de blije CSW-ers barst het feest los. DJ MOL zorgt daar bij voor het nodige vertier. Voor spelers, begeleiders en besturen is er een BBQ opgesteld, de versnaperingen vinden gretig aftrek. De BBQ werd mogelijk gemaakt door één van de sponsoren BVCM.

Na afloop werd er in de bestuurskamer geloot door de wethouder om te bepalen waar volgend jaar de finaledag wordt gehouden. Het werd een pleister op de sportieve wond van de runner-up Argon, zij rolden als volgende gastheer uit de koker. En dat is fijn voor de kantineomzet. Wat rest is, uitrusten, nagenieten en evalueren. Er kwamen de bedenkers gedurende de speeldagen via de wandelgangen al wat goede ideeën ter oren. Die gaan zeker besproken worden voor een hopelijk nog sterker concept van de De Ronde Venen Cup.


Laatst bewerkt op: 24 augustus 2026 14:18

Dit bericht delen via:
Opties:

Inschrijven nieuwsbrief


Alle velden zijn verplicht

Je gegevens:

CSW wint eerste editie de De Ronde Venen Cup

Na enkele spannende voorrondewedstrijden en een mede door de veelvuldig schijnende zon prachtige en drukbezochte finaledag is gastheer CSW er uiteindelijk vandoor gegaan met de Cup. Dit ging nog niet over een pad van rozen. Met name de ontmoeting met Hertha zorgde voor wat hoofdbrekens waardoor men lastiger dan gehoopt … Lees meer »


Alle velden zijn verplicht

Enkele gegevens ontbreken of zijn onjuist.

Het formulier kan nog niet verwerkt worden, omdat het nog niet helemaal (correct) is ingevuld.

Je gegevens:
Gegevens van de ontvanger: