Het is het Wilnisse vlaggenschip zaterdag niet gelukt de eerste officiële wedstrijd van dit seizoen (beker) om te zetten in een overwinning. En dat is op zijn minst bijzonder te noemen. CSW speelde namelijk met zeer aanvallende intenties een bij momenten oogstrelende eerste helft. Men creëerde daarmee ruim twee handen doelpuntwaardige kansen. Helaas kwamen verschillende spelers bij herhaling een teen of hoofdhaar tekort om een prima verzorgde voorbereidende actie te promoveren tot een goal. Ook een viertal snoeiharde afstandsschoten brachten niet het gewenste resultaat. Een compliment voor de Montfoortse goalie is daarvoor op zijn plaats. Toch werd de rust niet doelpuntloos gehaald. Want na een strakke hoekschop in de 18e minuut is het een mee opgekomen verdediger van The Orange Army die ongehinderd (dat moet beter,red.) de 0-1 binnenkopt.
De tweede helft een soortgelijk spelbeeld, waarbij in de eerste minuten al wel blijkt dat de echte scherpte er bij CSW af is. De dadendrang zonder resultaat heeft in de eerste 47 minuten van het duel veel kracht gekost, en dat is duidelijk zichtbaar. Het aanvalsspel is vaak geforceerd en individueel, waardoor makkelijk verdedigbaar en Montfoort krijgt zelfs twee grote kansen op de 0-2. Doelman Rahim Gök is beide situaties meester. Vanaf minuut 60 start de grote wisselshow. De trainers van beide team zien het duel ondanks het officiële karakter als een verijdelde oefenwedstrijd en veel spelers wordt daarom speeltijd gegund. Het komt de amusementswaarde niet ten goed. In een laatste poging nog tot de gelijkmaker te komen verlaat CSW de verdedigende stellingen, wat in de 88 minuut de beslissende 0-2 tot gevolg heeft.
Wat we kunnen opmaken uit het duel is dat de Wilnissers door de komst van de nieuwkomers – met Raoul van Wijk dit keer als meest in het oog springende speler - in de breedte sterker zijn geworden. Dat dit nog wel vertaald moet worden in een resultaat. Dat dit zeer zeker nodig is om succesvol te zijn in de 1e klasse.
Voor deze keer zijn het dus de bloemen (=complimenten) en de supporters hopen dat dit de komende wedstrijden de punten worden. Te beginnen in Mijdrecht komende zaterdag, waar onze buurmannen van Argon ongetwijfeld revanche willen nemen voor de verloren finale van de De Ronde Venen Cup. Het bekerduel aan de Hoofdweg begint om 14.30uur.

