Aalsmeer maakt zich op voor een weekend vol kunst, muziek, dans en poëzie. Op zaterdag 19 en zondag 20 september vindt de Kunstroute Aalsmeer plaats. Zeventien bijzondere locaties openen hun deuren voor kunstenaars uit Aalsmeer, de regio en de rest van Nederland. Bezoekers kunnen twee dagen lang op ontdekkingstocht langs ateliers, musea, historische locaties en verrassende plekken in en rond het dorp.
De officiële opening van de Kunstroute is zaterdag 19 september om 11.00 uur bij Jachthaven Otto aan de Uiterweg 94. De organisatie heeft daarvoor een bijzondere gast uitgenodigd: de bekende ‘Dutch Diamond’ en Kudelstaarter Rick van der Kroon. Vanaf Jachthaven Otto kunnen bezoekers vervolgens per fiets de verschillende locaties van de route ontdekken.
Kunst op verrassende plekken
Wie aan een kunstroute denkt, verwacht misschien vooral galerieën en ateliers. In Aalsmeer is kunst dit weekend echter op veel meer plekken te vinden. Naast de bekende locaties zoals ateliers, de Historische Tuin, het Oude Raadhuis, De Oude Veiling, het Stokkeland en de Watertoren, zijn er ook bijzondere initiatieven in de openbare ruimte.
Zo doet het Seringenpark mee, dat dit jaar zijn 75-jarig bestaan viert. Speciaal voor de Kunstroute heeft Atelier Steengoed van OTT Mendel een waterkunstwerk gemaakt voor de vijver in het park.
Ook het Aalsmeer Panorama, de grote muurschildering aan de achterzijde van het Flower Art Museum, maakt deel uit van de kunstroute. In de Zijdstraat zijn bij Fotogroep Aalsmeer bovendien bijzondere nieuwe versies te zien van bruidsfoto’s die oorspronkelijk in het Seringenpark zijn gemaakt.
Voor liefhebbers van poëzie is er de Gedichtentuin op het Boomkwekerskerkhof, waar bezoekers in een groene en rustige omgeving kunnen genieten van gedichten.
Van schilderkunst tot keramiek
Op de verschillende locaties is een grote variatie aan kunst te zien. Bezoekers kunnen onder meer schilderijen, tekeningen, fotografie, beelden, sieraden en keramiek bekijken en kennismaken met de kunstenaars achter de werken. Daarnaast zorgen live muziek, dans en poëzie en een lekker bakkie, wijntje of biertje op gezellige terrasjes op verschillende plekken voor extra sfeer.
De Kunstroute is op zaterdag 19 en zondag 20 september geopend van 12.00 tot 17.00 uur. De route is goed per fiets te doen. Wie met de auto komt, kan parkeren op het Raadhuisplein, Praamplein of bij Jachthaven Drijfhuis.
De volledige route, alle deelnemende locaties en informatie over de kunstenaars zijn te vinden in de online catalogus op www.kunstrouteaalsmeer.nl.

