Rotaryclub Aalsmeer-Mijdrecht-Uithoorn (AMU) vierde zaterdag 19 september haar 50-jarig jubileum. Ruim 80 huidige en voormalige leden en hun partners kwamen bijeen voor een feestelijke en warme jubileumviering. Een bijzonder moment was de aanwezigheid van de twee nog levende oprichters van de club.
Ook de nieuwe burgemeester van De Ronde Venen, Rosan Kocken, was bij de bijeenkomst aanwezig om kennis te maken met Rotaryclub AMU.
Tijdens de viering blikte voorzitter Jan-Dirk Ruizendaal terug op vijftig jaar clubgeschiedenis. Aan de hand van mooie herinneringen, verhalen en anekdotes werd stilgestaan bij de ontwikkeling van de club en de vele maatschappelijke initiatieven waarbij de leden zich in de afgelopen vijf decennia hebben ingezet.
Verbinden en van betekenis zijn
Het jubileum stond niet alleen in het teken van terugkijken. Vijftig jaar Rotaryclub AMU betekent ook vijftig jaar mensen uit de regio met elkaar verbinden om samen iets te betekenen voor een ander. Vanuit vriendschap, maatschappelijke betrokkenheid en het Rotary-motto ‘Service Above Self’ zetten leden hun kennis, netwerk en energie in voor maatschappelijke projecten, zowel dichtbij als daarbuiten.
In de afgelopen jaren ondersteunde de club uiteenlopende initiatieven, waaronder de Moederverwendag, Soos de Cirkel en Stichting Anders. Een deel van deze projecten wordt mogelijk gemaakt door fundraisingactiviteiten die Rotaryclub AMU organiseert. Voorbeelden daarvan zijn de Jostibandconcerten, de Santa Run, veilingen en het bungee-roeien aan de Amstel.
Feestelijk weerzien
Het 50-jarig jubileum vormde daarmee een moment om niet alleen stil te staan bij het verleden, maar ook bij de betekenis van Rotaryclub AMU voor de regio. Voor veel aanwezigen was het bovendien een mooi weerzien met oud-clubgenoten en bekenden.
Met verhalen uit vijf decennia, de aanwezigheid van de oprichters en de betrokkenheid van huidige leden werd het jubileum een dag waarop met veel plezier en warmte kan worden teruggekeken.
Vijftig jaar Rotaryclub AMU staat daarmee voor vijf decennia verbinden, aanpakken en iets betekenen voor een ander.

