Buurtkamer De Kuyper vormde zondag het decor voor een bijzondere middag van ontmoeting, cultuur en verbinding tijdens het festival Oekraïne & Nederland, verbonden door tradities. Als onderdeel van de Week van de Ontmoeting in Uithoorn kwamen inwoners uit Oekraïne en Nederland samen om kennis te maken met elkaars tradities, verhalen en gebruiken.
Bezoekers genoten van een gevarieerd programma met creatieve workshops, muziek, traditionele kleding, kunst en bijzondere Oekraïense kunstnijverheid. Er was volop te zien, te doen én te proeven. Vooral de zelfgemaakte borsjt en de vele zoete Oekraïense lekkernijen vonden gretig aftrek. Jong en oud schoof aan, keek mee, deed mee en raakte met elkaar in gesprek.
Het festival was een bewonersinitiatief van Iryna, die graag bruggen slaat tussen Oekraïense en Nederlandse inwoners. Die wens kwam tijdens de middag duidelijk tot leven. Bezoekers maakten kennis met traditionele Oekraïense ambachten, leerden meer over gebruiken en cultuur en ontdekten hoeveel overeenkomsten er vaak zijn.
Tijdens de verschillende activiteiten ontstonden mooie gesprekken. Soms hielp een vrijwillige tolk om elkaar beter te begrijpen, maar nieuwsgierigheid en gastvrijheid bleken vaak al voldoende om contact te maken. De ontmoetingen zorgden voor meer kennis over elkaars achtergrond, meer begrip voor elkaars situatie en meer waardering voor elkaars cultuur.
Tussen de kleurrijke kunstwerken, de muziek, de workshops en de geur van versbereide gerechten groeide de middag uit tot veel meer dan een cultureel festival. Het werd een plek waar inwoners elkaar vonden, ervaringen uitwisselden en nieuwe contacten legden. Precies waar de Week van de Ontmoeting voor bedoeld is.
Veel bezoekers kijken dan ook met plezier terug op deze sfeervolle middag. De combinatie van cultuur, creativiteit, gesprekken en heerlijk eten viel duidelijk in de smaak. Volgens velen is deze warme ontmoeting tussen Oekraïense en Nederlandse inwoners dan ook zeker voor herhaling vatbaar.

