In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de brandweerkazerne van Wilnis. Rond 03.40 uur sloegen de dader(s) toe bij de brandweerpost aan de Pieter Joostenlaan. Daarbij werd een ruit van de voordeur ingegooid om toegang tot het pand te krijgen.
Eenmaal binnen hadden de inbrekers het voorzien op het specialistische redgereedschap van de brandweer. Dit gereedschap wordt door hulpverleners gebruikt om bijvoorbeeld slachtoffers uit voertuigen te bevrijden na ernstige verkeersongevallen. Er is buit gemaakt, maar of dit ook het redgereedschap betreft is nog niet bekend gemaakt.
Opnieuw brandweerkazerne doelwit
De inbraak in Wilnis staat niet op zichzelf. De afgelopen maanden zijn meerdere brandweerkazernes in de regio doelwit geweest van criminelen. Zo werd eerder ingebroken bij de brandweerposten in Mijdrecht, Kockengen en Nieuwer Ter Aa.
Bij de inbraak in Nieuwer Ter Aa, op 27 september, werd eveneens een ruit ingegooid om toegang tot de kazerne te krijgen. In Kockengen werd eerder ook redgereedschap buitgemaakt.
Landelijke reeks inbraken
Brandweerkazernes zijn landelijk steeds vaker het doelwit van inbrekers. Criminelen hebben het vooral voorzien op hydraulisch redgereedschap, zoals spreiders en scharen. Deze apparaten zijn bedoeld om levens te redden, maar kunnen door criminelen ook worden gebruikt om bijvoorbeeld deuren, rolluiken en geldautomaten te forceren.

